Logo BIP
Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Nowosolski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

14/2021 - Organizacja posiedzeń i sesji Rady Powiatu w sposób stacjonarny.

Numer: 107, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Przewodniczący Rady Powiatu.
data wpływu: 2021-03-10, data przekazania: 2021-03-10

W związku z pojawiającymi się od dłuższego czasu problemami technicznymi podczas posiedzeń komisji stałych Rady Powiatu Nowosolskiego, jak i sesji Rady Powiatu Nowosolskiego zwracam się z prośbą o realizację posiedzeń w trybie stacjonarnym.

Prowadzenie posiedzeń w trybie zdalnym przy tak występujących problemach technicznych znacznie ogranicza i utrudnia pracę radnym.

Mając na względzie rangę omawianych spraw jak i chęć merytorycznych dyskusji oraz analizowania spraw ważnych dla naszych mieszkańców i naszego powiatu proszę jak a wstępie.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Przemysław Ficner radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Przewodniczący Rady Powiatu

Wydział merytoryczny: Przewodniczący Rady Powiatu, data odpowiedzi: 2021-03-17

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 09 marca 2021 roku w sprawie stacjonarnego sposobu organizacji wspólnych posiedzeń komisji i sesji Rady Powiatu Nowosolskiego uprzejmie informuję, iż od momentu ogłoszenia pandemii, tj. od marca 2020 roku decyzję
o sposobie organizacji przedmiotowych spotkań uzależniam od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i powiecie, biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo radnych Rady Powiatu Nowosolskiego.

Ponadto pragnę zauważyć, że w związku z kolejną falą wzrostu zachorowań, od dnia 15 marca 2021 r. wprowadzono w województwie lubuskim dodatkowe obostrzenia, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za organizacją sesji i spotkań komisji w sposób zdalny.

Pragnę również zaznaczyć, że na bieżąco staram się rozwiązywać zgłaszane przez Państwa problemy techniczne z udziałem w wideokonferencji.

Reasumując zapewniam, że gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ustabilizuje się, a tym samym organizacja stacjonarnych spotkań Rady Powiatu Nowosolskiego będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników, powrócę do sprawdzonej formy organizowania sesji Rady Powiatu Nowosolskiego.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania