Logo BIP
Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Nowosolski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

8/2023 - Utworzenie podwyższonego przejścia dla pieszych w Niedoradzu.

Numer: 200, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Starosta Nowosolski
data wpływu: 2023-02-17, data przekazania: 2023-02-20

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Niedoradza i Gminy Otyń zwracam się z prośbą o utworzenie podwyższonego przejścia dla pieszych na ulicy Kochanowskiego oraz ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi.

W związku z budową ścieżki rowerowej Nowa Sól - Otyń - Zatonie, a co za tym idzie poszerzeniem i zmianą nawierzchni na ulicy Kochanowskiego w Niedoradzu nadarza się okazja poprawy bezpieczeństwa na tej drodze.

Przy ulicy Kochanowskiego 8a znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Przychodnia Lekarska, Biblioteka, a obok budynku plac zabaw dla dzieci.

Poza tym informuję, że chodnik przy tej ulicy jest tylko po jednej stronie - przeciwnej stronie. Samochody na tym odcinku jeździły zawsze bardzo szybko a można domniemywać, że wraz z polepszeniem jakości drogi będą jeździły jeszcze szybciej stwarzając wiele niebezpiecznych sytuacji dla zdrowia i życia mieszkańców.

W związku z powyższym w imieniu mieszkańców proszę o podjęcie działań w przedmiotowej sprawie.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Bogumiła Gramza radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg

Wydział merytoryczny: Powiatowy Zarząd Dróg, data odpowiedzi: 2023-02-23

W odpowiedzi na Pani interpelację złożoną w dniu 17 lutego 2023 roku w sprawie wykonania wyniesionego przejścia dla pieszych na ulicy Kochanowskiego w Niedoradzu na wysokości przychodni lekarskiej, Powiatowy Zarząd Dróg w Nowej Soli informuje, że w chwili obecnej prowadzone są roboty związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy Kochanowskiego. Prace prowadzone są na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej dokumentacji, która nie zawiera budowy wyniesionego przejścia dla pieszych. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy na temat możliwości technicznych realizacji Pani wniosku w trakcie przebudowy ulicy.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania