Logo BIP
Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Nowosolski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

50/2020 - Zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków OSP i PSP.

Numer: 90, rodzaj: interpelacja

Skierowane do:
data wpływu: 2020-11-27, data przekazania: 2020-11-30

Zwracam się do Pana Przewodniczącego z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie możliwości wsparcia sprzętowego w postaci środków ochrony indywidualnej dla strażaków - ratowników jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosolskiego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli przewidzianych do prowadzenia izolowanych działań medycznych związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19.

Realizacja powyższych zadań wynika ze wzrastającej ilości zakażeń na obszarze powiatu nowosolskiego oraz koniecznością należytego zabezpieczenia ratowników podczas udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym w sytuacji gdy z powodu braku wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego (karetek pogotowia) na miejsce zdarzenia dysponowane są zastępy Straży Pożarnej.

Ze wstępnych wyliczeń potrzebne jest dokonanie zakupu: 60 szt. kombinezonów ochronnych typu 3, 60 par ochraniaczy na buty, 200 szt. maseczek ochronnych FFP2 równoważnych oraz 40 paczek rękawiczek lateksowych jednorazowych. Wskazane ilości pozwolą na doraźne zabezpieczenie ratowników jednostek OSP oraz Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli.

Realizacja zadania ma przede wszystkim na celu zwiększenie skuteczności i efektywności prowadzonych działań ratowniczych, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa ludności i minimalizację skutków nadzwyczajnych zagrożeń na terenie całego powiatu nowosolskiego oraz wpłynie wydatnie na bezpieczeństwo samych ratowników.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Jarosław Intek radny KLUB RADNYCH JACEK MILEWSKI

Odpowiedź

Odpowiadający: Sekretarz Powiatu

Wydział merytoryczny: , data odpowiedzi: 2020-12-11

W odpowiedzi na Pana interpelację dotyczącą zakupu środków ochrony indywidualnej dla strażaków - ratowników pod kątem prowadzenia działań związanych z COVID-19 informuję, że Starostwo Powiatowe w Nowej Soli planuje do dnia 18 grudnia 2020 r. dokonać zakupu i przekazać na rzecz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wnioskowany w interpelacji sprzęt.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania