Logo BIP
Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Nowosolski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

2/2021 - Przekazanie lokalizacji punktów badań na obecność koronawirusa.

Numer: 95, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Starosta Nowosolski
data wpływu: 2021-01-07, data przekazania: 2021-01-07

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców proszę o jak najszybsze przekazanie lokalizacji punktów poboru i wykonania badań na terenie naszego powiatu, odpłatnie i nieodpłatnie, na obecność koronawirusa.

Wskazanie także lokalizacji punktów szczepień przeciw COVID-19 z opisem o możliwości wykonania takich szczepień przez mieszkańców, na terenie naszego powiatu.

Wnioskuję także o możliwie najszybszą publikację wskazanych informacji na stronie powiatu, mediach społecznościowych powiatu tak, aby był do nich jak najłatwiejszy dostęp. Wielu mieszkańców poszukuje tych informacji zwracając uwagę, że nie można ich znaleźć na stronie powiatu, brak także odnośników do innych stron gdzie takie informacje można uzyskać.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Przemysław Ficner radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Starosta Nowosolski

Wydział merytoryczny: Rzecznik Prasowy, data odpowiedzi: 2021-01-13

W odpowiedzi na interpelację z dnia 5 stycznia 2021 roku, która dotyczy przekazania informacji na temat punktów poboru wymazu na COVID-19 oraz punktów szczepień na koronawirusa w powiecie nowosolskim, informuję, że artykuł dotyczące punktów poboru wymazu na COVID-19, w których można zrealizować badania finansowane przez NFZ, były publikowane na stronie www.powiat-nowosolski.pl oraz profilu Powiatu Nowosolskiego na portalu Facebook. Publikowane informacje dotyczyły uruchomienia punktów, godzin ich pracy, tego, kto może zrealizować badania i jak się do niego przygotować.

Warto również zaznaczyć, że zgodnie z funkcjonującymi procedurami pacjenci, którzy otrzymują skierowanie na badanie finansowane przez NFZ, są informowani o punktach na terenie powiatu nowosolskiego oraz godzinach ich pracy. Informacje takie są również ogólnodostępne m. in. na portalu www.pacjent.gov.pl.

Starostwo Powiatowe w Nowej Soli nie posiada informacji, które laboratoria na terenie powiatu nowosolskiego realizują badania na COVID-19 odpłatnie.

Z uwagi na potrzebę wielu mieszkańców powiatu, o której pisze Pan w interpelacji, komunikat dotyczący mobilnych punktów badań na terenie powiatu nowosolskiego został ponownie opublikowany w dniu 12 stycznia 2021 roku.

Informuję również, że w dniu 8 stycznia 2021 roku na stronie Powiatu Nowosolskiego oraz w dniach 8, 9 i 10 stycznia 2021 w mediach społecznościowych zostały opublikowane informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień, w tym punktów szczepień zlokalizowanych na terenie powiatu nowosolskiego.

Również na bieżąco publikowane są komunikaty przesyłane przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka, m. in. informacja dotycząca możliwości rejestracji na szczepienia seniorów z grupy „I”, która została opublikowana w dniu 13 stycznia 2021 roku.

W licznych publikacjach dotyczących koronawirusa informujemy również mieszkańców powiatu nowosolskiego, że sprawdzone bieżące informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.gov.pl/koronawirus.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania